Stovyklavietės.lt

Rekomenduojame

Orai Lietuvoje

Ugnera

Vinetu kaimas

Svetaine.lt

Suduvos gidas

2ratai

Google paieška

Alaus kelias

Biržų kraštas nuo seno garsėja savo aludariais ir skaniu alumi. Ankščiau, kaimuose alų darydavo bene kiekvienas ir turėdavo savo technologiją, kurią perduodavo tik sūnums. Šių senų tradicijų pagrindu Biržuose alų daro ir dabartinės alaus daryklos.

   Senajame Biržų kunigaikštystės archyve įrašai apie bravorą (alaus daryklą) datuojami nuo 1686 m. Didele pagarbą ir dėmesį alaus pramonei biržiečiai įrodė 1704 m., kai mūšių su švedais metu buvo sugriauta tvirtovė ir visas miestas. Jie pirmiau atstatė ne rotušę, bet bravorą. Po šios švedų invazijos alaus gamyba labai greitai atsigavo ir buvo išleistas įstatymas aludėms - tiekti palankiomis kainomis tik geros kokybės alų. Šio įstatymo vis dar laikosi ir dabartiniai aludariai.

   Šiandien biržiečiai siūlo pasidalinti savo alaus gamybos paslaptimis...

  Biržų krašto muziejuje „Sėla“, įsikūrusio kunigaikščių Radvilų statytoje XVII a. bastioninėje tvirtovėje, galima užsisakyti programą „Žaldoko alus“. Muziejaus gidė vaizdžiai papasakos daug alaus gamybos subtilybių. Folklorinis ansamblis „Siaudela“ padainuos biržietiškų dainų apie alų, paskudučiuos, pūs ragus ir kartu su Jumis pašoks. Jūs turėsite puikią galimybę paragauti biržietiško alaus, naminės duonos ir sūrio, išmoksite biržietišką alaus himną.

   Programą „Žaldoko alus“ reikia užsisakyti iš anksto. Grupėje turi būti ne mažiau 20 žmonių.