Stovyklavietės.lt

Orai

Rekomenduojame

Vertamedis, kaimo turizmo sodyba

Žemsuodos kaimelis

Ugnera

Svetaine.lt

Internetinė parduotuvė (jau greitai)

Suduvos gidas

Google paieška

Alkūnės kampo (Čepkelių raisto) pažintinis takas

Čepkelių raisto pakraštyje už 5 km nuo Marcinkonių kaimo įrengtas mokomasis takas pelkėje ir apypelkyje. Šiame take lankytojai pamato Čepkelių raistą, pušynais apaugusias kopas, susipažįsta su pelkės ir miško augmenija.

  

  Čepkelių rezervate susiformavusi ypatinga gamtinė aplinka. Didžiausi šalyje aukštapelkės plotai - šiaurės kraštams būdingų rūšių buveinė. Aukštapelkę supančiuose smėlynuose, kurie vasaros dienomis sukaupia daug šilumos, įsikūrę pietinės rūšys. Greta rasdami tinkamas sąlygas šiaurės ir pietų gyventojai (tiek augalai, tiek gyvūnai) sudaro specifinę Čepkelių biologinę įvairovę. Ši gamtos sąlygų visuma taip pat yra svarbi kai kurioms rūšims. Pastebėta, kad kai kurios laukinės bitės, įprastai gyvenančios sausuose smėlynuose, labai sausomis vasaromis maitinasi būtent aukštapelkėje. Aukštapelkė joms tampa ta vieta, kur nepalankiomis sąlygomis galima rasti maisto.

  

  Taisyklės

  Rezervatuose siekiama užtikrinti kuo mažesnį natūralių gamtos procesų trikdymą, todėl žmonių lankymasis šiose teritorijose ribojamas. Gerbkime šį pačių žmonių nustatytą apsisprendimą.

  Rezervate Jūs galite lankytis pažintiniais tikslais specialiai tam įrengtame take, lydimi rezervato darbuotojo. Geriausia dėl ekskursijos susitarti iš anksto.

  Mokslininkai rezervate gali vykdyti tyrimus ir stebėjimus. Šių tyrimų programos turi būti suderintos su rezervato direkcija ir negali prieštarauti galiojantiems teisės aktams. Atlikus tyrimus parengiama ataskaita.

  Moksleivių ir studentų grupės rezervate gali lankytis mokomaisiais tikslais, siekiant tirti ir stebėti gamtą. Tokias grupes turi lydėti grupių vadovai bei direkcijos darbuotojas. Mokymo programa turi būti suderinta su rezervato direkcija. Apie atliktus stebėjimus parengiama ataskaita.

Alkūnės kampo (Čepkelių raisto) pažintinis takas Alkūnės kampo (Čepkelių raisto) pažintinis takas Alkūnės kampo (Čepkelių raisto) pažintinis takas

Čepkelių valstybinis gamtinis rezervatas

1975 m pačiame pietiniame Lietuvos pakraštyje įkurtas Čepkelių valstybinis gamtinis rezervatas. 11212 ha plote saugoma:

didžiausias Lietuvoje natūralaus hidrologinio režimo Čepkelių pelkynas

vakaruose ir šiaurės vakaruose prie pelkės rymančios mišku apaugusios žemyninės kopos

pelkes supantys miškai

šiems biotopams būdinga bei reta augalija, gyvūnija ir grybija

ekosistemų stabilumas.

Miestas Varėna
Adresas Šilagelių g. 11, Marcinkonys, Varėnos raj.
Telefonas +37031044686
El. paštas [email protected]
Internetinė svetainė www.cepkeliai.lt

Marcinkonių lankytojų centras

Dzūkijos nacionalinis parkas - tai kraštas, garsėjantis turtinga istorija, gamtos vertybėm, kraštas - maloniai sutinkantis ir išlydintis savo svečius.

Marcinkonyse ir Merkinėje įrengtuose lankytojų centruose pakeleivis gaus išsamią informaciją apie lankytinas vietas, galės pasinaudoti ekskursijų vadovų paslaugomis, išsinuomoti turistinį inventorių, pasižiūrėti videofilmų apie Lietuvos ir pasaulio saugomas teritorijas. Turistams yra parengta įvairių informacijos leidinių lietuvių ir užsienio kalbomis. Lankytojai gali įsigyti Parko žemėlapį su pažymėtomis įdomiausiomis vietomis, lankstukus su pėsčiųjų, dviratininkų ir vandens turistų maršrutais, kitus juos dominančius informacinius leidinius. Apsistoti galima kaimo turizmo sodybose, stovyklavietėse.

Miestas Varėna
Adresas Miškininkų g. 61, Marcinkonys, Varėnos raj.
Telefonas +37031044466
El. paštas [email protected] parkas.lt
Internetinė svetainė www.dzukojosparkas.lt