Stovyklavietės.lt

Orai

Vardadieniai

Google paieška

Apie Gedanonių kalvą

25 km ilgio maršrutas supažindina su šiaurės vakarine Aukštadvario regioninio parko dalimi-Mergiškių kraštovaizdžio draustiniu. Čia pamatysite kalvotą, miškingą kraštovaizdį su aukščiausiomis Dzūkų aukštumos Gedanonių, Gelionių, Guronių ir kt. kalvomis, Velnio duobe (Škilietų alko dauba), termokarstiniais Škilietų ežerais, Ustronės riedulynu, kultūros paminklais-Pamiškės piliakalniu, Akmenių (Antakmenių) pilkapiais, Mergiškių alkakmeniu ir kt. Tai mažiausiai urbanizuotas parko kampelis, kur yra vienintelis parke Mergiškių gamtos rezervatas, daug natūralių gamtinių buveinių, įvairių rūšių faunos ir floros.

  

  Apie parką

  Aukštadvario regioninis parkas įkurtas aukščiausioje ir vaizdingiausioje Dzūkų aukštumos dalyje. Čia tarp kalvų ir kalvelių, šimtamečių šilų, pievų, skaidrių ežerų pradeda čiurlenti Verknė ir Strėva, didelė augalų ir gyvūnų įvairovė, garbinga krašto istorinė praeitis.

  Švietėjiškai, auklėjamajai funkcijai vykdyti, propaguoti sveikai gyvensenai bei ekologiškai palankiausiam transportui skatinti Aukštadvario regioniniame parke plėtojamas pažintinis dviračių ir pėsčiųjų turizmas. Keliukų kokybė bei išsidėstymas pėsčiųjų ir dviračių turizmui yra pakankamas.

  Organizuotam pagrindinių vertybių lankymui yra sudaryti 5 pažintiniai maršrutai pėstiesiems ir dviratininkams.

Apie  Gedanonių kalvą