Stovyklavietės.lt

Orai

Vardadieniai

Google paieška

Asvejos ežero turizmo trasa

Baidarėms ir irklinėms valtims pritaikyta pažintinė vandens turizmo trasa skirta Asvejos ežero, jo pakrančių, Dubingos ir Žeimenos upių slėnių, gamtos ir kultūros objektų pažinimui.

  

  Dažniausiai savo žygius turistai pradeda Žalktynės arba Miežonių kaime. Kiti pasirenka Dubingius. Žygį pradėjus vakariniame Asvejos ežero gale irkluoti teks iki Vyriogalos įlankos, iš kurios išteka Dubingos upė. Plaukdami šia upe, Pabradės mieste pasieksite Žeimeną, kuri savo vandenis plukdo į Nerį. Trasos ilgis iki Pabradės siekia apie 35 km. Tai 1-3 dienų žygis.

  

  Dažnai turistai pasirenka pasiplaukiojimą Žalktynės įlanka arba rytine Asvejos ežero dalimi, taip paįvairindami savo keliones.

  

  Pradėję kelionę ties Miežonių kaimu ir palengva plaukdami ežeru į rytus, turėsite galimybę aplankyti Dubingius, Dubingių piliavietę ir smuklę. Pasirinkę kelionę nuo Žalktynės kaimo, dešinėje palikę statų Dubingių šlaitą, palengva besiirstant galėsite apžiūrėti Šakymo rezervatą. Už rezervato įsiliejus į pagrindinę ežero ašį, šiauriniame krante iškyla įspūdingas Liudgardos šlaitas, praplauksite Vainikų salą. Žingiuose teks susidurti su pačia siauriausia ežero vieta, kurią iš abiejų pusių supa pilkapynai. Apiplaukę Šakimo mišką, ties Blužnėnų kaimu pateksite į Vyriogalos įlanką, iš kurios įplauksite į Dubingos upę ir taip pasieksite Padubingės kaimą. Toliau kelionę tęsite Dubingos upele, kuri pasižymi savo vingiuotumu ir krantuose ošiančiais brandžiais miškais. Dažną turistą ši upelė užburia savo patrauklumu ir paslaptingumu. Dubinga įsilieja į Pabradės tvenkinį, kur valtis ir baidares reikia persinešti per užtvanką. Už jos, pavingiavusi apie porą kilometrų, upelė ramiai įsilieja į vieną patraukliausių vandens turistų tarpe upių – Žeimeną.