Stovyklavietės.lt

Orai

Vardadieniai

Rekomenduojame

Sakarvos valtinė

2ratai

Pigi Reklama

Mūsų draugai

Dzūkų_dzyvai

Mediniai žaislai

Ugnera

Google paieška

DŪKŠTOS PAŽINTINIS PĖSČIŲJŲ TAKAS

Tako ilgis ~ 5,00 km.

  

   Kviečiame Jus pasivaikščioti Dūkštos upelio pakrantėse įrengtu pažintiniu pėsčiųjų taku Dūkštų kraštovaizdžio draustinyje. Iš Vilniaus čia galite atvažiuoti pro Sudervę ir Dūkštas keliaudami link Kernavės, iš Vievio ar Trakų sukdami Maišiagalos-Dūkštų kryptimi.

   Tako rengėjų tikslas - parodyti lankytojams natūralius gamtinius ir kultūrinius lobius, slypinčius visai šalia mūsų sostinės. Maršruto pradžia visiškai šalia jau spėjusių išpopuliarėti Dūkštų ąžuolyno pažintinių takų. Šis takas skirtas tiems, kurie gali ir nori vaikščioti miško ir pievų takeliais, trokšta pažinti ir grožėtis tik natūralia gamta. Todėl take įrengta tik minimali rekreacinė įranga – suoliukai, laiptai ir informaciniai stendai.

   Mes pasitikime savo lankytojais ir manome, kad Jūs gerbiate gamtą, miško gyventojų ramybę ir tako rengėjų darbą. Tikimės, kad Jūs savo elgesiu nenuvilsite mūsų.

   Norint įveikti visą žiedinį maršrutą, teks du kartus kirti Dūkštą. Įspėjame, kad keliauti nebus lengva, nes pažintiniame take yra daug stačių šlaitų, kuriuos norint įveikti, reikia apsiauti patogią avalynę ir nebijoti nuovargio. Ypač saugokite savo vaikus, kad jie beskubėdami nenusiristų nuo stačių šlaitų!!!

   Tačiau jeigu Jums trūksta laiko ar jėgų, siūlome pasirinkti trumpesnę (2,1 km) ilgio atkarpą iki Karmazinų piliakalnio, nuo kurio galima grįžti automobiliu arba atgal tuo pačiu maršrutu iki Signatarų ąžuolyno. Anksti pavasarį taip pat galėsite eiti tik šia tako atkarpa palei Dūkštą, nes ištvinusią upelę perbristi bus neįmanoma. Nuėjus iki Karmazinų slėnio, priešais piliakalnį esančiame Ąžuolų kalne yra įrengta automobilių stovėjimo aikštelė ir atokvėpio vieta.

   Taku keliaukite drąsiai – tikrai nepasiklysite, nes visu maršrutu Jus lydės krypties rodyklės ir nuorodos, link kurio objekto Jūs artėjate. Iš viso Jūsų laukia pažintis su 3 piliakalniais (Bradeliškių, Karmazinų, Buivydų), įspūdingomis Dūkštų ir Karmazinų atodangomis, didžiuliais rieduliais upelėje, senais ąžuolais. Be to, Jūsų laukia vikrumo išbandymas pereinant brastas ir kopiant į stačius Dūkštos pakrančių kalvų šlaitus.

   Prie kiekvieno lankytino objekto Jūs rasite informacinius stendus, kuriuos paskaitę galėsite gauti daugiau žinių apie šią vietovę.

DŪKŠTOS PAŽINTINIS PĖSČIŲJŲ TAKAS