Stovyklavietės.lt

Orai

Vardadieniai

Rekomenduojame

Sakarvos valtinė

2ratai

Pigi Reklama

Mūsų draugai

Dzūkų_dzyvai

Mediniai žaislai

Ugnera

Google paieška

KAIRIOJO NERIES KRANTO TURISTINĖ TRASA

Trasos ilgis ~ 23,00 km. Dviračiu ar automobiliu.

  Kviečiame pakeliauti 23 kilometrų ilgio žiedine kairiojo Neries kranto turistine trasa. Ši trasa skirta būtent Jums, jei norite pamatyti laisvai tekančią, susimąsčiusią Nerį, neįspraustą, kaip Vilniuje, į betono rėmus.

   Maršrutas, kuri driekiasi esamais miško keliukais, pritaikytas keliaujantiems automobiliu, dviračiu bei pėsčiomis. Keliaukite drąsiai - visu maršrutu Jus lydės rodyklės (trasos kryptį rodys raudoni kvadratai rodyklėse) ir nuorodos. Visas žiedinis maršrutas parengtas taip, kad keliaujantieji galėtų pamatyti kuo daugiau gamtos ir kultūros vertybių. Todėl iki kai kurių objektų teks paėjėti pėsčiomis.

   Didžiausia trasos vertybė – sudėtingas ir įdomus geomorfologiniu požiūriu Neries slėnis ir jį supantys miškai, iš kurių patys seniausi ir natūraliausi paskelti ES svarbos Natura 2000 teritorija. Čia susipina kelių tipų kraštovaizdžiai: vaizdingi kalvynai, žaliuojančios paslaptingos griovos, retųjų augalų prieglobstis - upelių slėnių pievos, miškai ir raguvos.

   Trasa vingiuoja palei grybo formos Didžiąją Neries kilpą tai priartėdama prie upės, tai vėl pasukdama į miškų glūdumą. Požemių jėgos ir sudėtingas ledyno tirpimo procesas privertė upę išraityti šią kilpą. Neris galėjo atitekėti nuo Ausiutiškių link Panerių išsigraužusi tik 2 kilometrų ilgio slėnį, o nuvingiavo net šešiolika!

KAIRIOJO NERIES KRANTO TURISTINĖ TRASA