Stovyklavietės.lt

Orai

Vardadieniai

Google paieška

Po Aukštadvario miestelį

Pėsčiųjų ir dviračių takas

  Aukštadvario miestelis minimas jau XVa. Kaip Didžiojo kunigaikščio dvaras, įsikūręs prie istorinio Karališkojo kelio, jungusio Vilniaus, Trakų ir Birštono pilis. Susipažindami su Aukštadvario miesteliu-Aukštadvario urbanistiniu draustiniu, aplankysite turgaus aikštę, Šv. Domininko vienuolyną, Aukštadvario dvarą, Verknės senvagę, kur trykšta skaidrus šaltinio vanduo, Aukštadvario piliakalnį, Aukštadvario hidroelektrinę, Kristaus atsimainymo bažnyčią, Kartuvių kalną ir Marčežerį.

  

  Apie parką

  Aukštadvario regioninis parkas įkurtas aukščiausioje ir vaizdingiausioje Dzūkų aukštumos dalyje. Čia tarp kalvų ir kalvelių, šimtamečių šilų, pievų, skaidrių ežerų pradeda čiurlenti Verknė ir Strėva, didelė augalų ir gyvūnų įvairovė, garbinga krašto istorinė praeitis.

  Švietėjiškai, auklėjamajai funkcijai vykdyti, propaguoti sveikai gyvensenai bei ekologiškai palankiausiam transportui skatinti Aukštadvario regioniniame parke plėtojamas pažintinis dviračių ir pėsčiųjų turizmas. Keliukų kokybė bei išsidėstymas pėsčiųjų ir dviračių turizmui yra pakankamas.

  Organizuotam pagrindinių vertybių lankymui yra sudaryti 5 pažintiniai maršrutai pėstiesiems ir dviratininkams.