Stovyklavietės.lt

Rekomenduojame

Orai Lietuvoje

Ugnera

Vinetu kaimas

Svetaine.lt

Kamelija

Google paieška

Žvėrinčiaus miško takas. 15 km

Prienų kilpoje plyti Žvėrinčiaus (Žvėryno) miškas, išsaugojęs senąjį pavadinimą, primenantį karališkąsias medžiokles.

  1999 m. buvęs sveikatingumo takas Žvėrinčiaus miške tapo dviračių - pėsčiųjų taku, kuriame gausu poilsio ir sporto aikštelių, medžio skulptūrų, keliautojų patogumui įrengtos poilsiavietės ir laužavietės.

  Šimtametis Žvėrinčiaus ąžuolas dar visai neseniai buvo vienas iš didžiausių turistų traukos objektų. Pasak legendos, po jo šakomis medžioklės metu ilsėjosi Lietuvos Didysis Kunigaikštis Vytautas. Tačiau 2005 m. uragano „Ervinas“ metu 1,8 m skersmens ir 15 m aukščio senolis atgulė ant miško samanų poilsiui ir ilsisi ten iki šių dienų. Keliautojai greta nuvirtusio Žvėrinčiaus (Vytauto) ąžuolo gali pamatyti neįprastai atrodančios apykaklinės formos pušį.

  Didžiąją Žvėrinčiaus tako trasos dalį sudaro asfaltuota tako danga, vedanti į kelią Prienai-Vilnius (asfaltuoto tako ilgis – 10 km).

  Žvėrinčiaus miške galima apžiūrėti ir laukinės gamtos karalystę, kurios link veda klampūs ir vingiuoti miško keliukai. Nepabūgę šios trasos galės stebėti Nemuno salose gyvenančius ir laikinai apsistojančius migruojančius paukščius: mažąsias ir upines žuvėdras, antis, kirus, tilvikus.

  

  Kur išsinuomoti dviratį?

  

  Birštono sporto centras

  Jaunimo g. 3, LT-59206 Birštonas

  Tel./faks. +370 319 65 640

  El. paštas: [email protected]

  www.birstonosportas.lt

  

  Kompleksas „Karališkoji rezidencija“

  Pakalnės g. 3, LT-59206 Birštonas

  Tel. +370 319 62 030

  Faks. +370 319 62 031

  El. paštas: [email protected]

  www.karaliskojirezidencija.lt